Warning: Declaration of Menu_With_Description::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/resize/city-service.lviv.ua/www/wp-content/themes/dt/functions.php on line 74
Як у Львові боротимуться з білою омелою | Центр міського сервісу

Як у Львові боротимуться з білою омелою

Поширення омели білої є актуальною проблемою не тільки міста Львова, а й загалом західного регіону. Омела масово уражає листяні породи дерев. Основною передумовою поширення омели є антропогенний вплив. Такий вплив передусім виражається кліматичними змінами останніх десятиліть, а саме глобальним потеплінням, що зумовлено людською діяльністю. Для омели білої критичною є температура близько –30°С . Останнім часом у зв’язку із потеплінням клімату створюються передумови для поширення омели. Про це розповіли у відділі екології Львівської міської ради.

У рамках проведення заходів з озеленення міста Львова з міського бюджету виділяються кошти на догляд за зеленими насадженнями, в т.ч. вживаються  заходи з боротьби з омелою білою, а саме застосовуються механічний метод обрізування гілок з кущами омели, які не плодоносять, на 5-7 см, а з плодоносними – не менше 15-20 см нижче місця прикріплення її до гілок. У разі ураження крони дерев омелою білою більш ніж на 60% такі дерева видаляються.
   
«Цього року роботи з боротьби з омелою білою продовжуються. Водночас боротьба з цією проблемою на одній окремій взятій адміністративній одиниці неефективна. Цілковитим подоланням проявів ураження дерев можливе за умови проведення одночасних та суцільних робіт у західному регіоні.
   
Наприкінці 2017 року науковцями Лісотехнічного університету розроблено Комплексну стратегію озеленення міста Львова, яка має на меті впорядкування парків, скверів та вуличних насаджень м. Львова, а також одним із пріоритетних напрямків стратегії є боротьба із поширенням омели білої. Згідно з стратегією, запропоновано такі напрямки боротьби з омелою білою:
   
  • визначення районів із найбільшим рівнем заселення омелою.
  • дерева, які підлягатимуть цілковитому видаленню через масове заселення омелою, зрізати восени чи на початку зими, щоб таким чином виключити урожай насіння омели на них від його рознесення птахами в зимовий період.
  • до початку робіт з обрізанням гілок з омелою чи видалення сильно заселених нею дерев необхідно вирішити питання можливості проведення цих робіт на всіх насадженнях району, незалежно від їх відомчого підпорядкування. У протилежному випадку залишаться окремі ділянки з омелою, як розсадником, для подальшого поширення цього напівпаразита.
  • при обрізуванні гілок з омелою дотримуватися зрізу на 2–3-кратній віддалі нижче куща омели відносно того, що офіційно на цей час рекомендується.
  • через 5-річний період провести повторну інвентаризацію заселення омелою (чи її відродження) обрізаних раніше насаджень з наступним видаленням виявленої омели.
  • для здешевлення заходів із видалення омели задіювати подрібнювачі неліквідної деревини для промислової утилізації обрізаних гілок.
  • проводити постійну систематичну роботу із ліквідації відкритих нецивілізованих сміттєзвалищ як джерела живлення птахів родини воронових, що поширюють насіння омели», - зазначили у відділі екології.
Cтаном на сьогодні Стратегія доопрацьовується, після чого буде винесена на розгляд сесії ЛМР для затвердження та подальшої її реалізації.
 

Романа Куць

Comments are closed.

Партнери: