Відомі митці Олег Тістол та Микола Маценко привезли до Львова проект «Нацпром»

Одні із найпопулярніших, найдорожчих і найвідоміших сучасних художників України відкрили виставку у Львові. Кияни Олег Тістол та Микола Маценко привезли у галерею «Дзиґа» проект «Нацпром».

Кияни Олег Тістол та Микола Маценко ще у 90-х роках створили проект «Нацпром», де у спільних роботах досліджують національну культуру, історію і маніпуляції у цих сферах. Обоє активно виставляються у світі.
«Це така національна промоція, це просування цього бренду української культури, мистецтва як нашого основного експортного продукту», ‒ коментує Микола Маценко.
А нинішні культурні процеси в Україні оцінюють позитивно.
«Це така активна перемога культурного здорового глузду. Той процес, що у нас іде, позбавлений будь-яких культурних імітацій. Тим ми і відрізняємося від нашого сєвєрного сусіда, що там імітація культурного процесу 300 років, а у нас культура автохтонна така, яка вона є», ‒ ділиться своїм баченням Олег Тістол.
У галерею «Дзиґа» художники привезли, як вони кажуть, антикваріат, створене ще у 90-х, окрім кількох свіжих картин Олега Тістола із горою Ай-Петрі, цю серію автор назвав «Крим наш».
У проекті «Нацпром» митці часто працюють з історичними темами.
«До прикладу, ми привезли досить антикварну роботу 1993 року народження, називається вона «Ататюрк», на ній зображений Ататюрк і Пілсудський ‒ це про те, що вся історія нашої країни знаходиться в архівах Москви, Варшави, Стамбула, тобто ми виросли між Ататюрками і Пілсудськими», ‒ розповідає Микола Маценко.
Виставка у «Дзизі» триватиме два тижні.

Джерело: zaxid.net

Comments are closed.