В УКУ відкрили Центр розвитку громадського здоров’я

В Українському католицькому університеті 11 жовтня відкрили Центр розвитку громадського здоров’я, який пропонуватиме найсучасніші практики здорового способу життя та готуватиме фахівців у цій сфері.
Центр діятиме на базі Факультету наук про здоров’я і співпрацюватиме як зі  структурними підрозділами УКУ, так і з державними, регіональними та місцевими організаціями.
«В Україні малорозвинений напрямок громадського здоров’я – сьогодні Центр громадського здоров’я діє тільки у Києві при Міністерстві охорони здоров’я. За кордоном сфера громадського здоров’я – це надзвичайно популярний і розвинутий науковий та практичний напрямок діяльності, який вимагає підготовки відповідних фахівців. Вивчивши закордонний досвід, запозичуючи найкращі практики, ми вирішили підсилити сферу громадського здоров’я в Україні і створити такий Центр, який буде частиною Факультету наук про здоров’я. Згодом він зможе перерости в Школу громадського здоров’я, яка пропонуватиме магістерські програми відповідно до світового досвіду», - розповідає декан факультету наук про здоров’я Світлана Стельмах.
Центр розвитку громадського здоров’я діятиме на засадах самофінансування з метою профілактики та пропагування здорового способу життя й поліпшення добробуту населення. Центр працюватиме за 4 напрямками: проведення міждисциплінарних наукових досліджень у сфері громадського здоров’я; ведення просвітницької діяльності і промоція здорового способу життя (організація лекцій про здорове харчування, фізичне тренування); провадження освітньої діяльності та здійснення експертизи.
Один з напрямків роботи Центру – це організація навчальних заходів щодо здорового харчування, фізичної активності, превенції хвороб, подолання шкідливих наслідків навколишнього середовища, чинників ризику, які впливають на виникнення тих чи інших хвороб. Це буде інформація, яку кожен зможе застосувати у повсякденному житті.
Стратегію розвитку Центру формуватиме дорадча рада із українських та закордонних експертів у сфері громадського здоров’я.
Серед міжнародних експертів: доктор Олена Ганківська, професор з Університету Сімона Фрейзера, директор Інститут дослідження та політики міжсекторальних досліджень; доктор Джуліан Гудман, директор Міжнародної агенції з акредитації освітніх програм у сфері громадського здоров’я, доктор Стефан Пекхем, директор і професор Департаменту досліджень та політики в галузі охорони здоров'я (London School of Hygiene and Tropical Medicine), представник Центру Кентського Університету з досліджень медичних послуг, доцент Інституту політики в галузі охорони здоров'я, менеджменту та оцінки (IHPME) у Торонтському університеті; доктор Амардіп Сінд, директор і професор Канадського науково-дослідного відділу досліджень медичних послуг (Школа громадського здоров’я, Університет Онтаріо (Лондон, Канада); Петро Романюк, в. о. начальника відділу політики охорони здоров'я, Школи громадського здоров'я (Медичний університет Сілезії), Ліз Паславські, консультант у питаннях трансформації бізнесу в сфері охорони здоров'я, фахівець-практик у галузі громадського здоров’я, Анастасія Сальникова, асоційований науковий співробітник (Інститут міжсекторальних досліджень та політики (Університет Сімона Фрейзера), Анна Воробйова, асоційований науковий співробітник (Інститут міжсекторальних досліджень та політики (Університет Сімона Фрейзера), Катерина Жабановська, директор, доцент кафедри міжнародного здоров'я (Асоціація шкіл громадського здоров'я в Європейському регіоні, Маастрихтський університет, факультет медичної медицини та наук про життя), Dr. Ricardo Baptista Leite, голова Інституту громадського здоров’я (Католицький університет в Португалії), Ігор Перегінець, експерт ВООЗ у питаннях системи охорони здоров'я та громадського здоров'я.
Серед українських учасників: доктор Іван Миронюк (Ужгородський Національний медичний університет), Констянтин Думчєв, науковий директор Українського інституту політики громадського здоров'я), доктор Наталія Кириченко, експерт в сфері громадського здоров’я; Юрій Коломійченко, доцент кафедри радіології та педіатричної радіології (KMAPE (Kharkiv); Ігор Воронжев (декан Факультету громадського здоров’я (KMAPE (Kharkiv), Констянтин Талалаєв, проректор ONMU (Odesa), доцент кафедри соціальної медицини та медичного управління, Михайло Рябінчук, начальник відділу комунікації та промоції здоров'я («Український центр соціального контролю захворювань Міністерства охорони здоров'я України»), Анна Гайдучок, менеджер Західного регіонального Хабу Програми U-LEAD with Europe, Галина Гречин, радник з питань реформи охорони здоров’я Західного регіонального Хабу Програми U-LEAD with Europe, Оксана Гузь, Радник з питань розвитку спроможності Західного регіонального Хабу Програми U-LEAD with Europe.

Comments are closed.