В цьому році Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій започаткував чимало цікавих проектів

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, який функціонує у Львові з травня 2016 року, надає інформаційні, соціальні, психологічні та юридичні послуги бійцям та їх сім’ям, допомагає у працевлаштуванні, скеровує на оздоровлення, організовує освітні, культурні та розважальні заходи і проекти. Також центр здійснює прийом документів на міські програми соціального захисту бійців АТО та членів їхніх сімей. У 2018 році послугами Центру вже скористалися 1423людини, а також тут започаткували чимало цікавих проектів.

Так, в період з січня по лютий 2018 року до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій звернулись 1423 людини за різними послугами. Серед них юридичних консультацій надано 82, психологічних – 122, інформаційних – 772, консультації з соціальних питань – 679. У заходах Центру взяли участь 153 людини. Також фахівці Центру приймають документи по Комплексній програмі підтримки учасників АТО-мешканців м. Львова. За два місяці цього року було прийнято 214 таких пакетів документів. Крім того, фахівці надавали 657телефонних консультацій.
   
Цього року Центр почав реалізацію проекту «Startup-club ветеранів АТО», спрямованого на підтримку та розвиток ветеранського бізнесу. Цей проект допоможе створити нові робочі місця для ветеранів АТО, сприяти самореалізації учасників АТО у мирному житті та їх адаптації. Кожного тижня в Центрі відбуваються навчальні тренінги, семінари та майстер-класи з різних тем, пов’язаних з бізнесом. Їх відвідують як учасники АТО, так і їх дружини. Вже відбулось 3 зустрічі, які відвідали 35 людей. Навчання триватимуть і далі.
   
В лютому почала працювати «Школа іноземної мови» у новому форматі. У співпраці з ГО «Anomaly», організовано навчальні групи з вивчення англійської мови за рівнями знань для учасників АТО та членів їх сімей. У Центрі відбуваються 3 заняття на тиждень, в зручний для відвідувачів час (вечір, субота).  Загалом до Школи записались близько 100 людей, постійно відвідують заняття до 50 людей.
   
Також в лютому відбувся тренінг з працевлаштування. Тренери вчили учасників, як складати резюме, де шукати роботу та як підготуватись до співбесіди. Зустріч відвідали близько 10 людей.
   
В напрямку працевлаштування, Центр продовжує співпрацю з роботодавцями, які виявили бажання брати на роботу учасників АТО. Інформація про актуальні вакансії регулярно публікується на сторінці Центру.
   
На базі Центру організовано футбольну команду «Крила АТО» з числа учасників АТО. На сьогодні команда вже має постійні тренування, свій логотип та форму. «Крила АТО» увійшли до фінального турніру Всеукраїнських змагань з футболу «Відкритий чемпіонат Героїв АТО» Федерації Футболу України. Нещодавно членам команди мер міста Андрій Садовий вручив спортивну амуніцію.
   
Продовжує роботу проект «Сім’я, яка чекає». Це психологічний проект для родин учасників АТО, де психологи інформують про зміни, яких людина зазнає на війні. Також цього року запрацювала група взаємопідтримки для ветеранів та їх сімей «Родинна порадня ветеранів». Її відвідують як учасники АТО, так і їх члени сімей, можуть також прийти родичі не з числа близьких. За кавою-чаєм та печивом родини діляться власним досвідом подолання труднощів, які виникають після повернення з АТО, або під час служби. Групу модерує психолог Центру, першу зустріч відвідали 18 людей.
   
Триває набір в проект «Школа публіцистики для учасників АТО». Чоловіків та жінок, які пройшли війну, вчитимуть письменницькій майстерності. В планах – видати книжку спогадів учасників АТО про події на Сході. Учасник АТО Володимир Бруньковський власними силами вже видав свою першу книгу спогадів подій на Сході під назвою «Скепсис». Центр організував для письменника презентацію, яку відвідали побратими автора, волонтери, журналісти та просто небайдужі львів’яни. Центр налагодив співпрацю з кінотеатром «Мультіплекс», Львівським оперним театром, Львівським театром ляльок, які надають безкоштовні квитки для учасників АТО.
   
Тривають також переговори з іншими організаціями щодо співпраці у різноманітних послугах для учасників АТО. Зокрема, Центр інформує про знижки для учасників АТО на відвідування різних закладів, спортивних клубів, медичних установ. Цю інформацію можна знайти на Facebook сторінці Центру за посиланням: https://www.facebook.com/LCNPUBD/
   
Цього року планують ще один Форум «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО». Цей захід спрямований надихнути та мотивувати учасників АТО реалізовувати свої проекти, плани та ідеї в життя. Форум відбудеться 20 квітня о 17.00 в конференц-залі готелю «Rius» за адресою вул. Гнатюка 12А. Учасники АТО, які повернувшись з війни відкрили власний бізнес, або реалізували соціальні проекти чи кардинально змінили сферу діяльності, розповідатимуть про свій шлях, труднощі, які їм вдалось подолати та ділитимуться секретами успіху. Вхід на захід є вільним для всіх охочих.
 

Марія Демчина

Comments are closed.