У Львові на очисних спорудах побудують станцію для виробництва біогазу

установка в Познані, схожа буде у Львові

установка в Познані, схожа буде у Львові

Сьогодні, 30 грудня, на сесії Львівської міської ради погодили умови кредиту ЄБРР для реалізації проекту реконструкції очисних споруджень та будівництва станції переробки мулу для очистки та утилізації стічних вод та виробництва біогазу для когенерації у Львові.

Загальна вартість проекту становить 31,5 млн євро, з яких кредитні кошти ЄБРР 15 млн євро, кредит НЕФКО 5 млн євро, грантові кошти від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля 7,5 млн євро та місцевий внесок в розмірі 4 млн євро.

«Ми уже кілька років працюємо у напрямку залучення інвестицій в модернізацію діючих очисних споруд. Це є гостра проблема, яка вкрай потребує вирішення. За оцінкою шведських експертів, для приведення очисних споруд у Львові до європейських стандартів необхідно вкласти щонайменше 150 млн. євро. Таким шляхом йшли наші найближчі сусіди з Польщі. За останнє десятиліття на усіх каналізаційних очисних спорудах Польщі відбулися модернізації, переоснащення та будівництво біогазових станцій. До прикладу реконструкція очисних у Познані вартувала 100 млн євро»,- розповіли у ЛМКП «Львівводоканал».

У ЛМКП «Львівводоканал» зазначають, що проект забезпечить суттєву економію витрат підприємства на електроенергію та містить значну кількість екологічних переваг, таких, як зменшення викидів СО2, зменшення транспортних витрат на 30%, гігієнізація мулу, а також очистка піску. Реалізація проекту мінімізує шкідливі викиди у річку Полтва, що забезпечить суттєве поліпшення екологічної ситуації в місті.

Довідка

Проект біогазової станції складається зі станції для зброджування надлишкового мулу на каналізаційних очисних спорудах (надалі КОС). Мул забирається з відстійників і зброджується. Утворений біогаз із метантенків використовується для виробництва електроенергі, яка буде скерована для роботи КОС, а тепло – для підігріву мулу й будівель на території. Реконструкція очисних споруд 1-2 включає нові пісколовки, нове обладнання для первинних і вторинних відстійників, а також модернізацію аераційної частини очисних споруд. Будівництво станції з виробництва біогазу зменшить кількість мулу і за рахунок роботи станції при термофільних температурах відбудеться краще обеззаражування мулу. Після зброджування мул можна використовувати як добриво, можна висушувати, спалювати або покривати ним сміттєзвалища і шахти тощо. Нові пісколовки буде побудовано відповідно до належного сучасного проекту і видалятимуть пісок та жир. Їх буде оснащено промивкою піску та зневодненням. Розміщення пісколовок на території КОС 1-2 буде таким, що їх можна буде використати в майбутньому, якщо будуватимуть нову КОС. Нова система аерації КОС 1-2 матиме енергоефективні аератори, системну контролю повітропостачання, яка відповідатиме потоку стоків та забрудненню.

Загалом, цей проект – це другий крок з модернізації очистки каналізаційних стоків м. Львова. Першу модернізацію проводили у 2003-2006 роках і фінансували з грантових коштів, кредиту Світового Банку, а також коштів ЛМКП «Львівводоканал». Ця модернізація включала нові вхідні решітки, нове обладнання для головної каналізаційної насосної станції на КОС 3-4, нові повітродувки й контроль за витратою повітря для КОС 3-4, нові центрифуги для зневоднення мулу й нові мулові насоси.

Марія Калька

Comments are closed.