У Львові будують IT Park: 10 гектарів, 14 тис. робочих місць, вартість 160 млн доларів

Спеціалісти називають галузь інформаційних технологій в Україні однією з найбільш перспективних галузей економіки. Згідно з нещодавно опублікованим рейтингом Global Outsourcing від асоціації IAOP 18 українських компаній увійшли до сотні кращих світових постачальників аутсорсингових послуг. Це на 13 організацій більше, ніж у 2015 році. Зазначимо, Global Outsourcing 100 – це щорічний список найкращих у світі постачальників аутсорсингових послуг. Рейтинг складається на основі заявок, отриманих і оцінених незалежною суддівською колегією від IAOP. Основними критеріями для потрапляння в рейтинг є прибутковість, зростання команди, кращі проекти, рекомендації замовників, рівень корпоративної соціальної відповідальності та інновації в схемі постачання послуг замовнику. Згідно з даними голови EPAM (EPAM Systems – американська ІТ-компанія, виробник замовного програмного забезпечення, фахівець з консалтингу. Штаб-квартира компанії розташована у Ньютауні, а її відділення представлені в 25 країнах світу, у тому числі у Львові) Юрія Антонюка, в Україні працюють 3000 сервісних компаній, більше тисячі стартапів та продуктових компаній, близько 20 R&D-центрів, 5 профільних асоціацій та близько 15 IT-кластерів. Крім того, у минулому році Україна посіла 7 місце між Великобританією та Канадою за кількістю фрілансерів у загальносвітовому рейтингу. Особливе місце у розвитку українського IT посідає Львів. Тут працює чверть усіх програмістів України. А ще 7 років тому місто визначило, що інформаційні технології – один з пріоритетних напрямків розвитку економіки. Скоро українські IT-генії отримають ще одне місце для розвитку своїх талантів. У Львові розпочалось будівництво першого найбільшого інноваційного парку міста – Innovation District ІТ Park. Вже пройшла офіційна церемонія закладення каменю будівництва, де взяли участь партнери, серед яких ініціатори проекту Львівський ІТ Кластер та Galereja Centre, а також інвестиційні компанії Brookfield & Partners та Horizon Capital. Будуватиме центр відома канадська компанія – Brookfield Asset Management, яка має інвестиції у 30 країнах світу. Львів – це перше місто в Україні, куди ввійшов такий потужний інвестор.  
«Перестрибуємо через десяток-другий років, тому що компанія є найближче до Львова, вона власне є в Берліні, вони є в Лондоні, є в світових столицях. І сьогодні отака одна моя мрія вона збувається. Я розумію, що треба буде ще багато працювати, але перший крок є», – говорить міський голова Львова Андрій Садовий.  
Innovation District IT Park –  надзвичайно важливий проект для міста та для ІТ-спільноти, оскільки це простір, де будуть працювати та навчатись майбутні ІТ-спеціалісти. Ще до початку будівництва близько 60% площі зарезервували IT-компанії. Серед майбутніх резидентів – компанії SoftServe, N-iX, GlobalLogic, Intellias та Perfectial.
 «Індустрія відчуває гостру потребу в такому масштабному проекті як Innovation District IT Park, – зазначає голова Наглядової Ради Львівського IT Кластеру та CEO компанії N-iX Андрій Павлів. – Згідно з дослідженням IT Research 2.0, 91% керівників IT компаній у Львові зазначили, що хотіли б переїхати у більш просторі та комфортні офіси, оскільки їм бракує місця для подальшого розширення. Ще до початку будівництва комплексу, понад 60% площі зарезервували ІТ-компанії. Компанії розуміють, що створення IT Park також позитивно вплине на розвиток технічної освіти у місті завдяки сучасним лабораторіям, які будуть відкриті для широкого кола студентів».
Ініціював проект Львівський IT Кластер у 2015 році, а наступного року домовились про реалізацію цього проекту з компанією «Галерея-Центр». Рік тому концепція майбутнього комплексу була презентована ширшому колу представників IT сектору та інвесторів. У 2018 році «Галерея-Центр» сформувала остаточний консорціум партнерів проекту, куди увійшли декілька всесвітньо відомих інвестиційно-девелоперських компаній. ІТ Park розміститься у квадраті поміж вулицями Стрийська, Чмоли, Луганською та Козельницька. Від нього зручно добиратися до всіх важливих місць – аеропорту, залізничного вокзалу, університетів та до історичного центру міста. Комплекс будуть будувати у два етапи. Перший триватиме два з половиною роки. За цей час планують звести шість восьмиповерхових будівель, мультифункційний центр із сервісною, розважальною і шопінг-зоною, фітнес-зал, дитячий садочок та університет із лабораторіями. А це загалом 70 тисяч квадратних метрів. Оголошена вартість першої черги будівництва – 160 млн доларів, цю суму в проект інвестують кілька компаній. IT Park – це, перш за все, сучасна інфраструктура та першокласні офіси із повною оптимізацією і автоматизацією всіх систем життєзабезпечення – від оптико-волоконного зв’язку до рецепції, конференц-залів та засобів побутового обслуговування до відпочинку. Компанії зможуть орендувати як цілі офісні будівлі, так і окремі приміщення чи навіть окремі робочі місця в коворкінгах. Тут побудують 6 офісних будівель класу А, загальною площею 164 000 м2, трьох бізнес-центрів, матиме власний готель на 150-200 номерів та мультифункціональну зону, яку буде відведено для дозвілля та соціальних потреб. Комплекс міститиме також всю необхідну інфраструктуру для проведення подій – велику кількість конференц-залів, готель, три багатоповерхові бізнес-центри. А поруч розташовуватимуться заклади для комфортного проведення вільного часу – мультифункціональний центр з ресторанами та кафе, магазинами, кінотеатром та фітнес-центром. Однією з важливих складових комплексу стане освітній кампус. Його ідея полягає в тому, щоб створити атмосферу повного занурення в IT-індустрію, яка сприятиме навчанню та реалізації інноваційних проектів. На 4 000 м2 розмістяться сучасні лабораторії, вільний доступ до яких отримають науковці та студенти з різних навчальних закладів міста. Тут студенти зможуть застосовувати здобуті знання на практиці, навчатися в епіцентрі ІТ-індустрії, відвідувати події та проходити стажування в ІТ-компаніях, які будуть розміщуватися всього за кілька кроків від університету.
“Вже менш ніж за три роки Innovation District IT Park повністю змінить візуальний вигляд міста. Від народження ідеї до її концептуалізації і залучення ключових партнерів минув дуже короткий час. Той факт, що проект підтримали топові компанії України і світу, влада та інвестори, підтверджує, що ми рухаємось у правильному напрямку. Я хочу подякувати всім присутнім і всім, хто рухає IT-індустрію вперед. Львівський IT Кластер вже планує наступні грандіозні проекти” – говорить CEO Львівського IT Кластеру Степан Веселовський.
Зазначимо, розвиток інформаційних технологій є одним з важливих пріоритетів міста в рамках стратегії «Львів 2020». У найближчих планах – будівництво найбільшого в Україні ІТ-парку біля львівського аеропорту, впровадження картки львів’янина, прихід до Львова 10 найбільших технологічних компаній (Intel, Cisco, Microsoft, Hewlett-Packard, Ericsson тощо), реалізація проекту “креативний квартал” (комплекс для розробки та втілення проектів), запровадження інформаційних технологій в усіх сферах життя міста. Один з пунктів стратегії – ріст частки галузі інформаційних технологій у ВВП міста до 15% – вже виконаний на сто відсотків. Довідка про ініціаторів будівництва IT Park у Львові: Brookfield Asset Management – найбільша канадська інвестиційна компанія з широко диверсифікованим портфелем активів та 115-річною історією. Управляюча компанія спеціалізується на інфраструктурі та операціях з нерухомістю, поновлюваних джерелах енергії, прямих інвестиціях. Підрозділи Brookfield сумарно володіють 38 млн м2 комерційної нерухомості у світових мегаполісах: діловими кварталами, готелями та торговими центрами. Структура компанії складається з кількох груп: Brookfield Property Group ( 155 млн. $ активів під керівництвом), Brookfield Renewable Power group (40 млн $), Brookfield Infrastructure Group (43 млн $), Brookfield Private Equity Group ( 27 млн $), до яких в свою чергу належать фонди та партнерські компанії. Львівський ІТ Кластер – перша в Україні IT-спільнота, яка об’єднує 13 000 IT-спеціалістів та більше 80 IT компаній у Львові. IT Кластер має досвід реалізації інфраструктурних проектів, серед яких житловий будинок для IT-спеціалістів, відомий як IT House. Організація також успішно модернізує освіту у львівських університетах, займається промоцією міста в професійному середовищі та на глобальному рівні. Galereja Centrе – приватна інвестиційно-девелоперська компанія, яка реалізує проекти в сфері комерційної нерухомості у Львові та Західному регіоні. Серед успішних проектів Galereja Centre – торговий центр “Форум Львів”, побудований у співпраці з Blackstone Group – американською інвестиційною групою, яка володіє активами загальною вартістю понад $311 млрд.

Comments are closed.