Warning: Declaration of Menu_With_Description::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/resize/city-service.lviv.ua/www/wp-content/themes/dt/functions.php on line 74
Цьогоріч у Львові відкриють новий дитячий будинок сімейного типу, а також відремонтують 12 квартир для дітей | Центр міського сервісу

Цьогоріч у Львові відкриють новий дитячий будинок сімейного типу, а також відремонтують 12 квартир для дітей

Як повідомили у відділі «Служба у справах дітей» Львівської міської ради, в першій половині 2018 року у Львові відкриють новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу, щоб якомога більше дітей виховувались у сім’ях. Також місто планує відремонтувати 12 квартир для дітей з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрім того, зараз місто активно шукає патронатних вихователів для діток, і вже цього року починається реорганізація закладів інтернатного типу.

«В першій половині цього року плануємо відкрити новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Ми бачимо необхідність у створенні й наступного, шостого, дитячого будинку сімейного типу, щоб якомога більше дітей були охоплені сімейними формами виховання. Тому будемо й надалі шукати батьків-вихователів та кандидатів в прийомні батьки. А також – розвиватимемо нашу мережу патронатних сімей. Тому запрошуємо до співпраці людей, які готові стати патронатними батьками для дітей  на сайті Львівської міської ради створено окрему кнопку «Патронатна сім’я», де усі охочі можуть ознайомитись з інформацією про патронат та заповнити заявку кандидата. Маємо вже 12 звернень осіб, які цікавилися створенням патронатних сімей», - розповів Ростислав Тимків, начальник відділу «Служба у справах дітей» Львівської міської ради.
   
«Щодо підтримки дитячих будинків сімейного типу – то вважаю, що всі діти мають виховуватися в сім’ї. Тому ми інвестуємо кошти, створюємо такі дитячі будинки, знаходимо батьків-вихователів, і далі будемо цю роботу продовжувати», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
   
Загалом сьогодні у Львові діє чотири дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей. Сімейними формами виховання (опіка, прийомні сім’ї, ДБСТ) охоплені 484 дитини, і це 92%. База потенційних усиновлювачів налічує 53 сім’ї, у місті проживає 294 усиновлених дитини.
   
Також місто пам’ятає і про необхідність забезпечення житлом дітей. Так, у 2017 році було придбано 3 квартири для дітей з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (1 за кошти міста та області, 2 на умовах співфінансування міста і опікунів). На це місто надало 1 млн. 400 тис. грн. У 2018 році на ці потреби з бюджету міста виділено 1 млн. грн. Окрім того, торік було відремонтовано 8 квартир для дітей (439 тис. грн.) У 2018 році заплановано відремонтувати 12 квартир (860 тис. грн.).
   
Зі слів Ростислава Тимківа, в цьому році починається реорганізація закладів інтернатного типу – діти виховуватимуться в сім’ях, а ці заклади поступово реорганізують у заклади денного перебування дітей. Розвиватимуться Центри соціальної підтримки дітей і  сімей, та мережа альтернативного догляду дітей, які з певних причин не можуть проживати з біологічними батьками. Тому з літа 2018 року загальноосвітня школа-інтернат № 2 реорганізовується в звичайну школу. Ця робота зараз активно триває.
   
Також відділ «Служба у справах дітей» всіляко сприятиме роботі дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді, яку створили минулого року.
 

Марія Демчина

Comments are closed.

Партнери: