Тепер ви завжди знатимете, де ваш тролейбус

Осінь. Сира, холодна погода. Починає дощити. А ви не знаєте, чи чекати на демократичний та просторий тролейбус, чи їхати маршруткою, яка хоч і напхана людьми, проте готова забрати вас вже зараз. Знайомо, так? Тепер зробити вибір стало простіше. Майже усі зупинки громадського транспорту Львова облаштовані спеціальними знаками-наклейками з кодом зупинки. Надіславши СМС-повідомлення з цим кодом на номер телефону 297, ви точно знатимете, коли приїдуть маршрутки, трамваї чи тролейбуси, які тут зупиняються.
   
До 2020 року на всіх зупинках заплановано облаштувати електронні табло, проте до того часу є можливість користуватися дешевшою тимчасовою альтернативою цієї послуги.
   

«Ці знаки облаштовують районні адміністрації. Там, де з тих чи інших причин місто не може розмістити знак з наліпкою, за це беремось ми. Згідно із Правилами дорожнього руху, на цих знаках мав би бути розклад руху, проте такої інформації нема. Допоки у Львові не почнуть працювати електронні табло, наліпки інформуватимуть, через скільки хвилин прибуде автобус чи електротранспорт. Нам вдалось підрахувати, щодня послугами смс-інформування користується близько ста людей. Будемо раді поділитися нашим досвідом з іншими містами», – розповів Мирослав Голяк, активіст ГО «Безпечне місто», співініціатор проекту.«Кінець пункту зупинки автобуса».

На наліпках зображені назва зупинки та індивідуальний код зупинки. Завдяки цьому інформацію про прибуття транспорту можна отримати, не завантажуючи жодних додатків та через найпростіший телефон. Розробили такий формат активісти Центру міського сервісу спільно з ЛКП «Львівавтодор».
   

Як це працює?

Є чотири способи дізнатися час прибуття громадського транспорту:

  • SMS-повідомлення
«На кожній наліпці є код зупинки. Написавши повідомлення з цим кодом на номер 2214, у відповідь Ви отримаєте SMS з часом прибуття транспорту», – розповів Олег Береза. Саме завдяки підтримці ЛКП «Львівавтодор» скористатися послугою можна з будь-якого мобільного телефону.
  • QR-код
Щоб скористатися цим варіантом, Вам потрібно мати смартфон та підключення до інтернету. Зчитавши з наліпки QR-код, Ви перейдете за посиланням із інформацією саме для цієї зупинки. Сайт lad.lviv.ua та код зупинки Якщо Ви не можете зчитати QR-код, але маєте смартфон із підключенням до інтернету, заходьте на сайт lad.lviv.ua та введіть у спеціальному віконці написаний на зупинці код.
  • Сайт lad.lviv.ua та увімкнена геолокація
Цей варіант спрацює і без наліпки. Увімкніть на телефоні визначення Вашого місцезнаходження (геолокацію) та зайдіть на сайт lad.lviv.ua. На карті оберіть потрібну Вам зупинку.     З пропозиціями стосовно проекту можна звертатися на електронну скриньку cms.lviv@gmail.comта на Facebook-сторінку Комфортне місто.

Comments are closed.