«Справедлива пенсія»: дізнайтеся, чи економить на Вас держава?

Перевірте, чи пенсійний фонд на вас не економить. «Об’єднання Самопоміч» розпочала програму «Справедлива пенсія». Фахівці допомагають переконатися, чи пенсію нарахували оптимально. А якщо вона менша, ніж повинна бути, то обов’язково розкажуть, як її можна підвищити.

Пенсія залежить не лише від розміру зарплати, але й певних коефіцієнтів в кожній галузі. Тож можна прорахувати, довідку про який період роботи найкраще подавати у пенсійний фонд, щоб розмір пенсії був найоптимальнішим. Важливо розуміти, що, можливо, ви вже отримуєте оптимальну пенсію. І тоді її розмір не зміниться. У законі України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у формулі розрахунку пенсій заробітня плата береться за рік, який передує року звернення за призначенням пенсій. І призначення пенсії проводиться впродовж трьох місяців, і якщо людина народилася в жовтні, листопаді і грудні, вона може подати заяву на призначення пенсії в січні наступного року. Це їй дасть можливість збільшити розмір своєї пенсії на кілька сотень. А той, хто народився до жовтня, теж може подати заяву у січні, але втратить пенсію за три місяці. А це близько шести тисяч гривень. Це несправедливо, бо розмір пенсії фактично залежить від дати народження. Два пенсіонери з однаковим стажем, зарплатою, умовами праці отримують різні пенсії залежно від дати народження. За 1 рік економія бюджету Пенсійного фонду становить 0,5 мільярда гривень, за другий рік – вже 1 мільярд. І так за 5 років економія сягне 7,5 мільярда гривень.

Щоб перевірити, чи оптимальну пенсію отримуєте Ви чи Ваші близькі, звертайтеся до нас: м. Львів, пл. Міцкевича, 6/7 у будні з 10.00 до 17.00. Контактний телефон: (097) 297-55-25, (032) 297-55-25. 

Мобільний офіс проекту уже завітав у міста Мостиська, Старий Самбір, Жидачів, Ходорів та Рудки. Протягом дня до намету підходили пенсіонери по консультацію до юристів. На першому етапі їм пояснювали суть проекту і допомагали написати заяву для отримання даних з місцевого відділення Пенсійного фонду. Протягом 10 днів після отримання відповіді з Пенсійного фонду, пенсіонери передадуть інформацію юристам, які за допомогою спеціальної програми порахують, чи оптимальну пенсію нарахували.

Роксоляна Совицька

Comments are closed.