Warning: Declaration of Menu_With_Description::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/resize/city-service.lviv.ua/www/wp-content/themes/dt/functions.php on line 74
Соціальний захист бійців АТО та учасників Революції Гідності у Львові | Центр міського сервісу

Соціальний захист бійців АТО та учасників Революції Гідності у Львові

Для ефективної допомоги бійцям АТО і їх сім’ям, учасникам Революції Гідності, у Львові періодично організовують зустрічі з бійцями, щоб кожен був почутий та отримав належну підтримку і допомогу, соціальний захист. Подаємо інформацію про ключові допомоги, які від міста отримують і можуть отримати бійці АТО та їхні сім’ї, а також учасники Революції Гідності.

Місцеві програми щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції
   
Житло. На вул. Під Голоском здано в експлуатацію першу чергу будинку на 53 квартири. Виділено житло у цьому будинку 42 родинам: 27 –  сім’ї загиблих учасників антитерористичної операції, 9 – учасники антитерористичної операції з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 – особи з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок війни, які не мали права на забезпечення житлом за рахунок державних коштів. На будівництво першої черги цього будинку з міського бюджету м. Львова виділено понад 53 млн. грн.
   
Одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 тис. грн. Упродовж 2018 року (станом на 26.03.2018) громадською комісією із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій рекомендовано надання матеріальної допомоги 284 особам на загальну суму 28 400,0 тис. грн., з них профінансовано допомогу 159 особам на загальну суму 15 900,0 тис. грн.
   
Одноразова матеріальна допомога бійцям-мешканцям Львова, на дороговартісне лікування. Розмір допомоги визначає Комісія у кожному конкретному випадку. Упродовж 2018 року (станом на 26.03.2018) відповідною комісією надано матеріальну допомогу 15 особам, які потребують дороговартісного лікування, на загальну суму 1 207,9 тис. грн.
   
Грошова компенсація бійцям з інвалідністю війни I-III групи на реабілітацію або санаторно-курортне лікування. Грошова компенсація виплачується у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету. Це І група-50 тис. грн., ІІ група-15 тис. грн.,  ІІІ група-10 тис. грн.
   
Щорічна одноразова матеріальна допомога до Дня Матері та Дня Батька батькам осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО – мешканців м. Львова, у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету – 5 тис. грн.
   
Одноразова матеріальна допомога на оздоровлення дітей учасників антитерористичної операції – мешканців м. Львова, у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету – від 2 тис. грн. до 5 тис. грн., (10 тис. грн. які потребують дороговартісного лікування).
   
Одноразова матеріальна допомога дітям (до досягнення ними 23 років) осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції – мешканців м. Львова, до Дня Святого Миколая, у порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету – 10 тис. грн.
   
Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення та їх ремонту деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей. Надання грошової компенсації передбачено сім’ям (члени сімей загиблих та особи з інвалідністю І, ІІ групи, яким надано грошову компенсацію з Державного бюджету – ПКМУ № 719).
   
Бійцям-добровольцям та членам їх сімей – мешканцям м. Львова – 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах норм, передбачених чинним законодавством, незалежно від форми власності житлового фонду з 1 травня 2017. Станом на 10.03.2018 Львівською обласною радою 61 особу визнано бійцями-добровольцями АТО, з них 12 бійців - добровольців користуються пільгами з оплати за житлово-комунальні послуги, 21 доброволець користується житловою субсидією.
   
Членам сімей осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції – мешканцям м. Львова – 50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах норм, передбачених чинним законодавством, незалежно від форми власності житлового фонду з 1 травня 2017. Станом на 10.03.2018 100 сімей осіб, які загинули користуються пільгами з оплати за житлово-комунальні послуги.
   
Станом на 26.03.2018, забезпечено тимчасовим безоплатним проживанням 1 учасника антитерористичної операції та 1 члена сім’ї загиблого (мати), які приїхали до м. Львова з метою проходження медичного обстеження; забезпечення догляду за постраждалим учасником антитерористичної операції під час лікування/реабілітації; відвідування могили на Личаківському кладовищі.
   
Соціальний захист учасників Революції Гідності
   
Станом на 23.03.2018 на обліку в управлінні соціального захисту Львівської міської ради перебуває 3 члени сім’ї Героїв Небесної Сотні та 62 учасники Революції Гідності, які отримали тяжкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження, з них отримали (тяжкі тілесні ушкодження отримали 8 учасників; ушкодження середньої тяжкості – 24 учасника; легкі тілесні ушкодження – 30 учасників).
   
Серед учасників Революції Гідності, які отримали тілесні ушкодження різного ступеню, є 6 осіб 2 групи з інвалідністю внаслідок війни, 7 осіб 3 групи з інвалідністю внаслідок війни, 1 особа 3 групи з інвалідністю внаслідок загального захворювання, 5 учасників антитерористичної операції.
   
Відповідно до Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей», відділами соціального захисту управління виплачено державну одноразову допомогу:
   
- допомога у зв’язку зі смертю члена сім’ї, який брав участь у масових акціях громадського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, - 1 000 000 грн.
   
- допомога у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту – 700 000 грн.
   
- допомога у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту – 500 000 грн
   
- допомога у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту – 200 000 грн.
   
Верховною Радою України 14.11.2017 прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який набув чинності 24.02.2018.
   
Учасники Революції Гідності, які отримали тяжкі, середньої тяжкості, легкі тілесні ушкодження матимуть право на пільги, встановлені учасникам бойових дій. Їм видаватимуться посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності». Порядок виготовлення та видачі посвідчень встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 № 119 «Деякі питання соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності». Постраждалим учасникам Революції Гідності в період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії надаватимуться на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення за місцем проживання.
   
На сьогодні відділами соціального захисту управління видано відповідні довідки 34 учасникам Революції Гідності, які мають на них право та виявили бажання отримати довідки.
   
Львівською міською радою до Дня Гідності та Свободи (листопад 2018 року) планується надати одноразову матеріальну допомогу постраждалим учасникам Революції Гідності в розмірі 1 000 грн.
 

Марія Демчина

Comments are closed.

Партнери: