Підсумки 2017 року: важливі події року

У Львові вперше відбувся 83 Міжнародний Конгрес ПЕН-клубу, встановили бронзовий макет Собору святого Юра для людей з вадами зору, театр Заньковецької відзначив 100-річчя: подаємо короткі підсумки реалізованого у Львові протягом 2017 року.

ПЕН-Конгрес
 
  83 Міжнародний Конгрес ПЕН-клубу (вересень) - один з наймасштабніших заходів, що відбувався вперше в Україні (сума дофінансування Конгресу з бюджету міста – понад 1 млн грн.).
Львів міжнародний
    У межах проекту «Львів дипломатичний» у місті ознакували будівлю, де колись було розміщено консульську установу Литви. Відкрили Почесне Консульство Республіки Молдова та Почесне Консульство Королівства Нідерландів. У місті діє 19 консульських представництв.
   
Почесні Амбасадори
    Почесними Амбасадорами Львова стали 4 науковці, 3 лікарі, директор ІТ-компанії та куратор джазового фестивалю.
   
Бачити архітектурні пам’ятки Львова на дотик
    Для людей з вадами зору та іншими фізичними обмеженнями адаптували споруди Львівської Ратуші та Архикатедрального Собору святого Юра, встановивши їх бронзові макети в мініатюрі. Створенням макетів займався Львівський обласний осередок ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» за фінансової підтримки міста. Наприкінці року місто виготовило для незрячих міні-макет пам’ятника Тарасові Шевченку. Відкриття заплановано на початок 2018 року.
   
Релігійні заходи
    Відбулися традиційні заходи: загальноміське освячення води перед входом в  Ратушу, тиха хода та акція «Вогонь Небесної Сотні», хресна хода УГКЦ та загальноміська вервиця, молитви до Дня міста, з нагоди Дня Прапора та Дня Незалежності, до Дня Соборності України. Вшанували молитвою жертв Голодоморів, загиблих на Скнилові, учасників Революції Гідності. Відбувався X екуменічний соціальний тиждень. Тривали заходи в рамках відзначення 500-річчя Реформації.
   
Форум бійців АТО
    Відбувся V-й Всеукраїнський Форум «Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО», під час якого бійці АТО, які повернулися з війни і соціалізувалися через працевлаштування, відкриття власної справи, реалізацію проектів, розповідали свої історії перемог.
LvivMozArt
    Масштабний фестиваль, присвячений молодшому сину композитора Вольфганга Амадея Моцарта – Францу Ксаверу. У програмі – симфонічні та камерні концерти, опери, концерти духовної музики, виступи-інсталяції тощо.
Центр Митрополита Андрея Шептицького
    Центр  Митрополита Андрея Шептицького будували 2 роки, його площа  6027 кв м., вартість - 5,7 млн доларів. Бібліотека Центру налічує близько 120 тисяч книг, тут розташовані 4 функціональні простори: наукова бібліотека, навчальні аудиторії, адміністрація, публічний простір.
   
100-річчя театру Заньковецької
    Місто виділило 650 тис. грн. на поповнення матеріально-технічної бази, а також 120 тис. грн. – на проведення заходів з відзначення 100-річчя з дня заснування театру.
 

Уляна Шпуляр

Comments are closed.

Партнери: