Підсумки 2017 року: освіта

 У 2017 році відкрито 24 додаткові групи у садочках, Львів першим в Україні запровадив фінансову підтримку приватним школам та садочкам, для сприятливих умов навчання дітей з особливими освітніми потребами у колективах загальноосвітніх навчальних закладів введено додаткові посади вихователя (асистента вчителя) та практичного психолога.

Інвестиції в якісні умови навчання дітей. На проведення ремонтів і придбання обладнання місто виділило 157 млн грн. Замінено вікна у 30 навчальних закладах, відремонтовано санвузли – у 24, басейни – у 3, харчоблоки – у 5, покрівлі – у 8, спортивні зали – у 12, спортивні майданчики – у 15. Придбано обладнання на 27,3 млн грн.
Додаткові групи для дітей.Відкрито 24 додаткові групи у дитячих дошкільних закладах міста.
Активні школи та садочки.18 навчальних закладів (10 шкіл, 2 садочки, 1 ПНЗ) стали переможцями обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку. В 11 навчальних закладах роботи завершено. Кращі за результатами ЗНО.Львів посів перше місце в Україні за рівнем знань випускників. 27 осіб отримали 200 балів та 4 осіб - 400 балів. Навчальний предмет, з якого отримали 200 балів найбільша кількість учнів, - математика. Усі абітурієнти, які здобули 200 та 400 балів, отримали грошову винагороду від міста по 2 тис грн та 4 тис грн.
Інтерактивні класи.Придбано 107 мультибордів на 14,968 млн грн. Придбано обладнання для 26 кабінетів фізики на 3,8 млн грн. Відкрито 9 оновлених мультифункційних лабораторій на 2,6 млн грн та 7 відремонтованих кабінетів трудового навчання на 1,7 млн грн. Облаштовано лінгафонними кабінетами 3 навчальні заклади. Закуплено 3D принтери для 38 навчальних закладів.
Підтримка вчителів.До Дня працівника освіти проведено виплату винагороди педагогічним працівникам у розмірі 80% від фонду оплати праці за посадовими окладами. Продовжено реалізацію Програми «Успішний педагог», участь у якій беруть педагогічні працівники шкіл, садочків та позашкілля. 86 переможцям виплачено грошову винагороду по 25 тис грн.
Львів науковий.Місто надало фінансову підтримку 12 науковим конференціям на 250 тис. грн. 10 переможців конкурсу талановитих учених отримали від міста нагороди на 250 тис грн.
Міські олімпіади.Для участі в олімпіадах зареєстровано 8120 учнів, у заочних етапах взяли участь 2512 учнів, в очному етапі - 239 учнів, переможців – 50. Їх нагороджено сертифікатами і цінними призами (планшетами, універсальними портативними батареями, мобільними телефонами, навчанням у ІТ-компаніях), стипендією ІТ-кластеру 10 тис. грн. Подарунок отримав Навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія «Сихівська» - комп’ютерний клас.
Е-черга в садочки.Прозора система реєстрації в садок. В електронній системі реєстрації дітей до закладів дошкільної освіти на: 2017 рік - 3600 дітей, 2018 рік – 6391 дитина, 2019 рік - 2890 дітей. У ДНЗ цього року зараховано 7200 дітей.
Оздоровлення.Проведено 50 таборів з денним перебуванням для понад 4 тис дітей шкільного віку. Організовано оздоровлення 860 дітей пільгових категорій. Оздоровленням та відпочинком за кошти державного та обласного бюджетів охоплено 346 дітей пільгових категорій.
Підтримка дітей учасників АТО.У садках організовано безкоштовне харчування для 1033 дітей, батьки яких є чи були учасниками АТО, а у школах - для 2181 учнів. У ДНЗ організовано безкоштовне харчування для 2846 дітей із багатодітних родин та для 5773 учнів, а також безкоштовним харчуванням забезпечено 30413 учні 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Шахові гуртки.Організовано роботу шахових гуртків в 93 школах, 12 садочках, 4 позашкільних навчальних закладах. Охоплено понад 3000 дітей. Впроваджено регбі-5 як третій урок фізичної культури у 5-их класах у 8-ми навчальних закладах.
Нові освітні заклади.Відновлена робота закладів, які не функціонували протягом тривалого періоду – на вул. Рильського, 9, вул. В. Великого,125а, вул. Зубрівській, 9 та вул. Новознесенській, 42. У місті запрацювала одна приватна школа та 2 приватні садочки.
Підтримка обдарованої молоді.Кращі 30 учнів отримали від міста по 10 тис грн за хороші результати у навчанні.
Програма національно-патріотичного виховання.Забезпечено обладнанням, в тому числі пневматичними гвинтівками, бронежилетами і кевларовими касками, кабінети предмету «Захист Вітчизни» у 7 навчальних закладах на 390 тис грн. У кабінетах встановлено охоронну сигналізацію і виведено її на пульт служби державної охорони.
Friendly School.Реалізовано такі проекти: школа № 5 ім. Кокорудзів - впорядковано проект дворової стіни; № 83 - ремонт класного приміщення; НВК ім. В. Симоненка - ремонт бібліотеки; школа № 40 - ремонт спортивного майданчика; Львівська лінгвістична гімназія - облаштування горищного простору; школа № 42 - облаштування медичного кабінету.
Підтримка приватних шкіл та садочків.Львів першим в Україні запровадив фінансову підтримку приватним школам та садочкам - в розмірі 30% від встановленого нормативу бюджетного забезпечення однієї дитини (учня) на відповідний бюджетний рік. Таке фінансування вже отримують 11 навчальних закладів.
Інклюзивна освіта.Для сприятливих умов навчання дітей з особливими освітніми потребами у колективах загальноосвітніх навчальних закладів введено додаткові посади вихователя (асистента вчителя) та практичного психолога. Також місто придбало брайлівську друкарську машинку, комп’ютер з голосовим програмним забезпеченням, дейзі-плеєр, рельєфну карту України, озвучені м’ячі, калькулятор з мовним виводом і прилад для рельєфного малювання, завдяки яким незрячі діти можуть навчатися у звичайній школі.
Фінансування профтехосвіти.З 2016 року на фінансування з міського бюджету було передано 19 професійно-технічних навчальних закладів. Цього року місто дофінансувало профтехосвіту на майже 215 млн грн.
 

Уляна Шпуляр

Comments are closed.

Партнери: