Львів підтримує учасників АТО: у першому кварталі 2018 року на соціальну підтримку з бюджету скерували майже 30 млн грн

У Львові системно підтримують учасників антитерористичної операції. За 1-й квартал 2018 року з міського бюджету матеріальні допомоги та компенсації отримали понад 400 воїнів АТО на загальну суму майже 30 мільйонів гривень. Про це повідомила директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна.

«Станом на сьогодні 284 захисники східних кордонів України на вирішення соціально-побутових питань отримали  по 100 тисяч гривень на загальну суму 28, 4 млн. грн. Також  матеріальну допомогу отримали 15 учасників АТО - мешканців Львова, які потребують дороговартісного лікування. На ці потреби з міської скарбнички скерували понад 1,2 млн. грн.», - розповіла  Галина Слічна.
   
Крім того, з її слів, грошову компенсацію на реабілітацію або санаторно-курортне лікування отримали й інваліди війни І-ІІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції - мешканців м. Львова.  У першому кварталі цього року такою пільгою уже скористались двоє осіб. На це з міського бюджету надали 16 тис. грн.
   
Таку ж суму, 16 тис. грн., з бюджету виділили для надання  одноразової  матеріальної допомоги для трьох внутрішньо переміщених осіб (учасників АТО).
   
Як розповіла Галина Слічна, за три місяці 2018 року для 100 членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО - мешканців  м. Львова, з міського бюджету надано пільгу в розмірі 50-відсоткової знижки плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами на загальну суму 160 тис. грн. Окрім того, 75-відсоткову знижку плати за користування житлом та комунальними послугами отримали 12 осіб статус яких визначено як бійці-добровольці на суму 29,6 тис. грн.
   
«Унікальні послуги для захисників нашої Батьківщини також надає Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, який підпорядковано управлінню соціального захисту. Працівники Центру організовують низку заходів для «атовців». Наприклад, психологічний захід  «Сім'я, яка чекає». Його учасницями, головно, є вдови бійців АТО. З ними працює психолог, вони спілкуються між собою і у такий спосіб отримують психологічну та моральну допомогу. Цікавим заходом також є «Футбол». У Західному регіоні України створено «футбольну лігу «атовців». Загалом функціонує 15 команд. У Львові наші учасники бойових дій також утворили свою футбольну команду. Щомісяця ці команди проводять між собою товариські матчі. Також в Цетрі АТО проводять й інші заходи – «Родинну порадню ветеранів», «Фотовиставки». На ці та інші заходи у першому кварталі цього року у бюджеті міста передбачили майже 28 тис. грн.», - розповіла Галина Слічна.
   
Загалом на видатки на забезпечення виплат одноразових матеріальних допомог, пільг та компенсаційних виплат учасникам АТО та членам їх сімей, і видатки на забезпечення функціонування Центру надання послуг учасникам бойових дій,  у міському бюджеті Львова на 2018 рік передбачено понад 111 мільйонів   гривень.

Марія Демчина

Comments are closed.

Партнери: