Де паркуватися львів’янам: що пропонують у місті

У центрі Львова планують збудувати щонайменше два підземні паркінги: перед університетом імені Івана Франка та на площі Петрушевича. Окрім цього, вже завершується розробка документації інвестиційних проектів щодо підземного паркінгу й біля залізничного вокзалу. Днями ухвалу «Про надання ЛКП «Львівавтодор» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на пл. Є. Петрушевича» прийняли на сесії Львівської міськради. Відтак ЛКП «Львівавтодор» виготовлятиме проект землеустрою, а після розроблення необхідної документації у Львові оголосять інвестиційній конкурс на будівництво підземного паркінгу. При цьому передбачена й реконструкція скверу, який є в тому місці. Це частково вирішить проблему недостаньої кількості паркомісць у Львові. Так можна буде розвантажити центральні вулиці, де катастрофічно бракує місця та простору для автомобілів. А також, що дуже важливо, допоможе уникнути нарікань пішоходів на залишені на тротуарах автівки. Водночас і від водіїв надходитиме менше старг на недостатню кількість паркомісць чи постійні затори.
«У нас у Львові сильна проблема з паркуванням. Заїхавши в центр, навіть не маємо можливості запаркуватися, не важливо, чи це дешево, чи це дорого. Зараз готуємо виділення землі для багаторівневих паркінгів. Є декілька місць. Одне на площі Петрушевича, інші – навпроти ЛНУ ім. Івана Франка й на площі Двірцевій. Для останньої вже є ескізний проект, є землевідведення і буде конкурс на визначення переможця, який і будуватиме цей паркінг. Це допоможе розвантажити центральну частину, дасть можливість людям запаркуватися в місті, де зараз величезна проблема з паркуванням. За попередніми даними, згідно з ескізним проектом мало би бути триста паркомісць», – розповідає член постійної комісії із питань  інженерного господарства, транспорту,  зв’язку та житлової політики Ігор Корончевський.
Комфортні умови для проїзду і паркування, швидкісне трамвайне сполучення з центром – запорука якісної інфраструкутри. Відтак у місті вже облаштовано закриту зону для паркування в районі Вернісажу. А кількість платних паркомісць на комунальних майданчиках для паркування зросла від 403 до 639.

Ольга Коваль

 

Comments are closed.