Реєстрація домашніх тварин: для чого це потрібно і як це зробити

dogs-1501963_960_720 Віднедавна у місті стартувала обов’язкова реєстрація домашніх тварин. Це рішення Львівська міська рада ухвалила, аби покращити санітарний стан міста та забезпечити загальну безпеку громадян. Згідно із цим нововведенням, власники домашніх собак повинні реєструвати своїх тварин обов’язково, а кішок – за бажанням. Після реєстрації власнику тварини видають жетон з індивідуальним номером. Реєстрація домашніх собак та котів потрібна для:
  • організації пошуку загублених тварин та повернення їх власникам.
  • контролю за чисельністю безпритульних тварин.
  • здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог.
  • вирішення конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх собак та котів у м. Львові.
Власник домашньої тварини зобов’язаний зареєструвати її впродовж 10 діб з моменту придбання. Люди, які живуть за межами Львова, але перебувають на території міста з собакою більше 30 діб, повинні також зареєструвати тварину. Реєстрація проводиться одноразово і є дійсною впродовж усього життя тварини, окрім випадків втрати або пошкодження жетону. Обов’язково потрібно носити жетон за межами постійного місця утримання тварини.  Не можна вигулювати тварину без жетону на вулицях, площах, ринках, у скверах, парках, дворах, у громадському транспорті та інших публічних місцях. Як відбувається реєстрація: На реєстрацію або перереєстрацію слід прийти із твариною, а власник цієї тварини повинен мати при собі паспорт та документи, що підтверджують проведення щеплень тварини. Під час реєстрації власник тварини заповнює форму із відомостями про породу тварини, кличку, дату народження або відчуження, щеплення. Ця інформація є конфіденційною. dog-1557287_960_720 Як можна буде зареєструвати тварину?
  • Безпосередньо на ЛКП «Лев» (понеділок-четвер)
  • У будь-який час онлайнна сайтіlkplev.com, кнопка «Зареєструвати» (п’ятниця – день виїздів працівника ЛКП «Лев» для підтвердження реєстрації за місцем проживання власника з твариною)
У майбутньому реєстрацію також здійснюватимуть ветеринарні клініки міста. Вартість реєстрації: 52,63 грн. Що отримає власник тварини:
  • Внесення собаки в єдину базу ідентифікованих тварин міста Львова.
  • Жетон з QR-кодом, який веде до бази даних із зареєстрованими тваринами.
  • Реєстраційну картку (яка дійсна і підтверджує реєстрацію при втраті жетона).
  • Буклет з правилами утримання тварин на території Львова.
На зареєстрованій тварині має бути одягнутий жетон, отриманий при реєстрації. Перевірити, чи зареєстрована тварина, можуть представники поліції або муніципальної дружини міста. Невиконання вимог реєстрації. Згідно зі ст. 154 Кодексу про адмінправопорушення (посилання на статтю) за невиконання вимоги щодо обов’язкової реєстрації собак, на власника тварини накладатимуть штрафні санкції. «Власники собак мають 4 місяці, аби звернутися до ЛКП «Лев» – приїхати безпосередньо до нас чи зареєструвати тварину онлайн і отримати реєстраційну картку та жетон. У разі, якщо собака загубиться, ми зможемо просканувати QR-код і швидко віднайти власника тварини. З початку 2017 року правоохоронні органи почнуть контролювати виконання ухвали про реєстрацію», – розповідає Оксана Кошак, директор ЛКП «Лев».

Comments are closed.