3D принтери, мультитач-панелі та інноваційні кабінети фізики – як розвивають сучасну освіту у Львові

Щоб навчання у школах міста було цікавим, а методи викладання – сучасними, управління освіти ЛМР ставить акцент на інтерактивність та інноваційність. Скоро для деяких львівських шкіл закуплять 3D-принтери, мультитач-панелі, а також обладнання для кабінетів фізики.

«Пріоритетною для міста Львова є освіта, тому що без освіти ми з вами не зможемо бути успішними і реалізовувати наші амбітні плани. Мені приємно, що нам вдалося у кожну школу купити мультиборд. У деяких школах вже є навіть по два мультиборди. Коли на цьому обладнанні проводять урок хімії, фізики чи математики, то, буду відвертим, ти знову хочеш до школи: настільки це привабливо і цікаво.  Ми й надалі будемо продовжувати таке обладнання закуповувати.  
Звичайно, дуже важливим є знання іноземних мов. Ми собі ставимо за мету, щоб людина, яка закінчуватиме львівську школу, знала англійську мову на тому рівні, який їй дасть можливість більш-менш комунікувати. Тут важливо підтримувати вчителів, ми маємо 100 премій по 25 тис гривень для них. Ми й далі будемо продовжувати інвестувати кошти у школи і садочки. Плануємо створити ще 1000 додаткових місць у садочках. Фактично, на 2020 рік ми маємо вийти з нульовою чергою у садочки міста Львова, щоб батьки могли витрачати час на роботу. Ми також будемо підтримувати приватні садочки. До речі, на вул. Угорській, Луганській будуватимуть нову школу (600 місць) і садочок (120 місць). Торік збудували і відкрили приватну школу «ЕкоЛенд», будуватимуть ще один корпус для старших класів і ми це підтримуватимемо», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Міське управління освіти провело торги та придбає 12 мультибордів для львівських шкіл, також вже укладено угоди для придбання 31 3D-принтера та обладнання для 20 кабінетів фізики.
   
«Велику увагу ми приділяємо не лише проведенню ремонтних робіт у навчальних закладах, а й змісту освіти, адже розвиток навчального закладу, змістове наповнення освітнього процесу на сьогоднішній день є одним із найважливіших питань для нас.
   
Упродовж 2016-2017 років запровадили придбання інтерактивних панелей у дошкільні навчальні заклади. Сучасне обладнання надзвичайно важливе, адже дає можливість використовувати різноманітні інтерактивні методи навчання, викладання різних предметів»,- зазначила Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.
   
Освітяни кажуть, що мультитач-панелі дають можливість активізувати навчальний процес у школах, зацікавлюють учнів та розкривають потенціал вчителів.
   
З міського бюджету виділено кошти на закупівлю:
   
•        12 мультибордів - 1 327 680 грн;
   
•        31 3D-принтера - 647 998 грн;
   
•        обладнання для 20 кабінетів фізики - 1 700 700 грн.
   
«Варто сказати, що ця інтерактивна панель не є принципом, який зможе врятувати певного вчителя чи певну школу, але це один з механізмів для того, щоб можна було активізувати пізнавальну діяльність дітей. В першу чергу тих дітей, які на сьогоднішній день не виявляють особливого інтересу до тої чи іншої науки. Програмне забезпечення панелі дає можливість дитині з цікавістю вивчати ті чи інші предмети. Мова іде про точні предмети і предмети природничого спрямування: математику, інформатику, хімію, біологію, фізику.
   
Діти не раз із захопленням говорять, що й уявити не могли, що ці предмети можуть бути настільки цікавими»,- наголосила Зоряна Довганик.
   
Нагадаємо, що у 2017 році придбано 107 мультибордів на суму 14 634 288,0 грн, придбано обладнання для 26 кабінетів фізики на суму 3 800, 0 тис. грн. (у 2016 - 20). Відкрито 9 мультифункційних лабораторій на загальну суму – 2 631,52 тис. грн. та 7 відремонтованих кабінетів трудового навчання на суму - 1 715,00 тис. грн. Облаштовано лінгафонними кабінетами 3 навчальні заклади м. Львова на загальну суму – 580,0 тис. грн. За результатами проведених торгів закуплено 3D-принтери для 38 навчальних закладів м. Львова на суму 897,940 грн.
 

Уляна Шпуляр

Comments are closed.